Rektor och lärare

Rektor

Marcus Ulmner
072-85 61 601
marcus.ulmner@alphaskolan.se

NO och Entreprenörskap

Petra Andreassen
petra.andreassen@alphaskolan.se

Engelska och franska

Hanna Rovira
hanna.rovira@alphaskolan.se

SO

Thomas Envall
thomas.envall@alphaskolan.se

Svenska och resurslärare

Katrina Backman
katrina.backman@alphaskolan.se

Matematik

Joachim Björkman
joachim.bjorkman@alphaskolan.se

NO och matematik

Johanna Jonsson
johanna.jonsson@alphaskolan.se

Musik och engelska

Michael Claesson
michael.claesson@alphaskolan.se

Slöjd och idrott och hälsa

Magnus Eriksson
magnus.eriksson@alphaskolan.se

Idrott och hälsa, Bild och Hemkunskap

Diane Roxham
diane.roxham@alphaskolan.se

 

Tyska

Inger Brolin
inger.brolin@alphaskolan.se

Spanska

Angelica Roldan de Martinez
angelica.roldandemartinez@alphaskolan.se

Resurser & övriga pedagoger

Pedagogikutvecklare

Peter Habbe
peter.habbe@alphaskolan.se

It- och marknadsansvarig, webbmaster

Joachim Björkman
jb@alphaskolan.se

Kurator

Gisela Neumann
gisela.neumann@alphaskolan.se

Socialpedagog

Anneli Himmist
anneli.himmist@alphaskolan.se

Skolläkare

Erik Kindgren
Nås via rektor

Skolsköterska

Martina Bertilsson
Nås via rektor

Städ och kök

Lisa Hoff Urefalk
lisa.hoffurefalk@alphaskolan.se

Pedagog

Jessika Zeijlon
jessika@zeijlon@alphaskolan.se

 

 

Pedagog

Pierre Gustavsson
pierre.gustavsson@alphaskolan.se

"Alphaskolan - platsen för plugg"